| Geo089 a întrebat:

Bună dimineața.
Am dat examenul în Iași și nu am luat, acum vreau să-mi fac mutație în alt oraș să dau altundeva.
Ce trebuie să știu?
Mai e bun dosarul?
Trebuie să mă înscriu din nou la școală?
Mă pot duce direct cu dosarul la poliție pentru programare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.
Daca orasul este in alt judet este necesar sa ai domiciliul sau cel putin rezidenta (flotant) in acel judet, altfel nu poti sustine examinarea acolo.
De regula nu mai trebuie sa faci scoala de conducere, aceasta este valabila un an de la terminare. Doar daca depasesti perioada de un an va trebui sa repeti scoala.

| Geo089 explică (pentru Ioandelasal):

Și mă duc cu dosarul direct la programare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Geo089):

Da, te duci si te programezi.