| Kristinake a întrebat:

Buna dimineata,as vrea sa va intreb daca voi pleca in Spania(la mama in vizita)insotita cu o persoana din echipajul companiei, mama si tatal sunt in divort. el a fost la notar si a scris ca da acordul etc, acum e nevoie si mama mea sa faca acelasi lucru?(din Spania)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este nevoie acordul ambilor parinti. Mama ta sa mearga la o reprezentanta diplomatica(Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Spania si sa dea declaratia, indicand acelasi insotitor major ca si tatal tau si sa ti-o trimita prin posta sau curier. Numai bine!