| Remandarius a întrebat:

Bună.
Locuiesc într-un sat și vin acasă târziu la 11-12 seara.
Înainte de întrare în sat pe deal este un cioban cu oi și câinele lui m-a atacat de mai multe ori.
Era greu să scap de câine.
Ieri a văzut și ciobanul că sunt atacat dar nu avea nicio treabă.
(nu am menționat* : m-am dat jos de pe bicicletă și cu bicicleta m-am apărat).
Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| Ciscodus a răspuns:

Omoara cainele, easy.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa-i spui sa aiba grija de caine, altfel o sa-l reclami la politie si, daca nu intelege, poti sa-l reclami.

| Iote a răspuns:

Spune-i ciobanului sa-si tina cainele aproape cand vede ca vii de la lucru. Daca nu intelege de prima data, fa plangere la politie.