| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Pe un drum cu sens unic trebuie sa mai semnalizam?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si daca faci devansare schimband banda tot trebuie sa semnalizezi.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori schimbare de directie se semnalizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, trebuie sa semnalizezi. E sens unic, nu esti unicul de pe drum.

| VladGH a răspuns:

Mereu se semnalizeaza.

| aspire7 a răspuns:

Cand depasesti nu se semnalizeaza. Cand schimbi directia de mers la dreapta sau la stanga atunci da.

| suntserios a răspuns (pentru aspire7):

Cum adica nu se semnalizeaza la depasire?
tu nici nu ai permis si iti dai cu parerea sa te bagi in seama.

| Gabitzu246 explică (pentru suntserios):

Eu stiam ca pe strada cu sens unic nu se numeste depasire ci devansare, de aia sunt putin nedumerit in privinta semnalizariibig grin

| suntserios a răspuns (pentru Gabitzu246):

Asa si daca faci devansare schimband banda tot trebuie sa semnalizezi.