| byradu21 a întrebat:

Salariul meu intra pe un card la Bancpost. Bancpost-ul este controlat de o banca greceasca in proportie de 75%. Avand in vedere situatia grava din Grecia, s-ar putea sa nu mai pot scoate bani? ar trebui sa ma mut la alta banca? ty, FUNDA:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, Bankpost functioneaza in Romania si dupa legea romana.
Chiar daca ar da faliment, desi nu cred, depunerile de pana la 100.000 de euro sunt garantate, de catre Fondul de garantare a depunerilor bancare.