| andra4u a întrebat:

Am fost impinsa si agresata de fostul sot la locuinta de domiciliu. Mi-am fracturat bratul si am certificat medico-legal, insa nu am martori. Pentru un proces se ia in calcul doar certificatul medico-legal sau pot pierde procesul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe langa certificat mai ai nevoie si de alte probe, macar recunoasterea fostului sot, altfel este cuvantul tau impotriva celui al alui si astfel nici macar nu va fi trimis in judecata. Un brat se poate fractura si in alte situatii decat o agresiune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba pe un site specializat. Aici poti primi doar raspunsuri de complezenta ale unor persoane neautorizate.
Avocatnet.ro: http://www.avocatnet.ro/