| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.am fost prins de politia rutiera cu numere rosii expirate in luna septembrie.Mi-au dat o dovada cu drept de circulatie pe care tot am prelungit-o.Ieri am primit o hartie prin care sunt anuntat ca sunt scos de sub urmarire penala si am primit o amenda administrativa de 300 lei + cheltuieli de judecata.Nu scrie nimic despre suspendare permis.Se poate ca dupa achitarea amenzii sa mi-l restituie?

Răspuns Câştigător
| cristiiiiiii a răspuns:

Nu cred...cel mai probabil a ramas suspendat pe o perioada de 90 de zile

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca permisul ti-a fost suspendat o sa-l primesti la expirarea suspendarii.

| razvyp19 a răspuns:

Da

| razvyp19 a răspuns:

Buna! Am patit si eu la fel din pacate acum 2 zile.Ai umblat si pe la tribunal sau ai asteptat amenda acasa si ai tot prelungit dovada? Care a fost rezultatu pana la urma? Te rog sa imi raspunzi ai fi de mare ajutor!