| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o nelamurire! Pe 6 decembrie sunt membru in comisia de votare si e pentru prima data. Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac? Mi-e ca nu stiu si ma fac de tot rasul pe acolo. Astept niste explicatii care sa inteleg mai bine. Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa faci ce iti spune presedintele sectiei de votare sa faci, de regula sa dai alegatorului sa semneze in lista iar la terminarea votarii sa numeri voturile.
In orice caz trebuie sa vi se faca un instructaj anterior inceperii votarii, mai ales acum cu pandemia.