| IoanaBianca371 a întrebat:

Unde ma pot înscrie pentru a face parte din Comisia de votare pentru alegerile din 6 decembrie?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ca simplu membru in comisie trebuie sa fii propus de un partid. Daca esti membru in vreun partid va trebui sa apelezi la conducerea partidului. Daca nu ești membru in nici un partid, nu prea ai șanse sa ajungi in comisie pentru ca fiecare partid își are de unde propune un membru de partid pentru a face parte din comisie. Daca locuiești la sat, exista o posibilitate apelând la un partid care nu are membri in localitatea unde locuiești si ar dori sa aibă un membru in comisie, dar in acest caz ești obligat sa votezi acel partid daca are candidat la parlamentare.