| MirelIulian1314 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, astazi mi-a fost suspendat talonul la masina. Cei de la rar mi-au gasit dimensiunea la roti care nu corespunde cu cea din civ si modificari la eșapament gen toba finală fiind sport. Ce o sa imi faca cei de la rar dupa ce o sa schimb problemele?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce vei rezolva deficientele constatate o sa-ti reprimesti cartea de identitate a masinii.

| MirelIulian1314 explică (pentru Ioandelasal):

Gen nu o sa mai verifice si directia si farurile si celelalte?

| Ioandelasal a răspuns (pentru MirelIulian1314):

Toata masina o verifica doar atunci cand trebuie sa faci ITP. Sigur ca pot observa deficiente care se vad cu ochiul liber si atunci va trebui sa le rezolvi si pe acelea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor constata ca esti ok cu problemele, iti dau un certificat cu care iti ridici talonul

| MirelIulian1314 explică (pentru suntserios):

Si gen mai imi verifica alt ceva înafară de aceste probleme pe care le-au constatat?

| suntserios a răspuns (pentru MirelIulian1314):

In teorie nu, dar daca observa ceva in neregula probabil vor verifica, gen folie pe geamuri neomologata, stopuri cu folie samd.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Vei primi inapoi certificatul de inmatriculare al masinii dupa ce cei de la RAR vor constata ca problemele ce au dus la retinerea acestui certificat de inmatriculare au fost rezolvate.