| Bogdan8102 a întrebat:

As putea face cumva sa preiau coletele mele de pe AliExpress, direct de la oficiul poștal fara sa mi le mai aducă poștașul in sat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Postasul nu aduce coletele, trebuie sa le ridici tu de la oficiul postal, la domiciliu primesti doar aviz ca ti-a sosit coletul. Pentru cele din strainatate trebuie sa mergi la oficiul postal de la vama.

| Bogdan8102 explică (pentru Ioandelasal):

Tocmai asta îmi și doresc, dar toate coletele de până acum poștașul mi le-a adus.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bogdan8102):

Este prima data ca aud asa ceva, este un postas foarte harnic. Nu cumva au fost colete foarte mici?

| Bogdan8102 explică (pentru Ioandelasal):

Au fost mici toate și ieftine...Cel mai scump a fost un computer de bicicleta, 22 de lei, iar cel mai greu cred că a fost o husa de șa care avea maxim 100 de grame

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bogdan8102):

Atunci se explica oarecum harnicia postasului.

| mgtow a răspuns:

Anunta posta unde ajunge sa le tina

| Edmonds2342 a răspuns:

Vorbește cu poștașul, sau dacă nu, du-te la posta și vezi dacă cei de acolo te pot ajuta în acest sens.