| niic a întrebat:

Este OBLIGATORIU ca in momentul in care primesti un colet, postasul este nevoit sa vina si sa iti aduca aviz postal? eu de ceva timp primesc colete si am primit aviz de vreo 3 ori. ultima oara cand a venit postasul sa imi lase aviz a tipat la mine ca de ce nu vin sa iau coletele, ca nu sta el mereu sa vina sa-mi aduca avize, i-am spus ca nu stiu cand ajung coletele ca as fi venit sa le iau. si tot tipand mi-a spus ca trebuie sa stiu cand vin. (acum ar trebui sa devin si ghicitoare), i-am spus ca am sa vin sa ma interesez de colete chiar daca nu primesc aviz. desi sta la doar cativa m de mine
in fine. astazi din nou am avut de ridicat un colet, evident ca nu am primit aviz. postasul nu era, insa era sotia sa, o salut politicos, ii spun ca am venit dupa un colet pe numele X. nu vreti sa stiti in ce hal a reactionat...era o multime de oameni inauntru si a inceput sa tipe la mine: "Aoloooooo dar cine sunt eu sa ma duc dupa coletele voastre, ca m-am saturat" straight face (parca as fi trimis-o prin tara ca sa imi ia coletele), a venit intr-un sfarsit cu coletul si am plecat. unde as putea sa il denunt pe acest individ? numai suport sa se comporte asa cu mine si nu numai... vreau sa imi aratati printr-un link unde scrie daca este sau nu obligatoriu ca sa primesc aviz __ multumesc

1 răspuns:
| ValentinnaV a răspuns:

In primul rand avizul trebuie sa ti-l aduca obligatoriu ca de asta exista aviz, ca sa te anunte ca trebuie sa ridici coletul.Tu trebuie de asemenea sa stii cand comanzi ceva sau cand primesti ceva timpul in care o sa soseasca comanda "3-5 zile sau 2 zile" si na mai intarzii si tu o zi sau doua.
Dar avizul se aduce intotdeauna, te anunta ca trebuie sa iei coletul cat mai repede.Nu e mare lucru ca ti-l aduce, nu cred ca ii cade mana sa ia dupa el o foaie, daca nu ii convine sa isi schimbe meseria.
Intereseaza la o doamna sau un domn mai de treaba si afla cine conduce posta aceea.Sau spune-le direct ca daca nu se comporta ca atare faci plangere.

Bafta :*