| marrrrriiiiiaaaannn a întrebat:

Buna seara.
Cine stie sa ma invete sa oblig primaria si Comisia Locala de Fond Funciar sa ma puna in posesie cu terenurile doar dupa adeveritele si procesele verbale de punere in posesie chiar daca depasesc validarea?
Am si procese verbale mai vechi de punere in posesie dar nu am si adeverinta la ele.
Cum pot sa ii oblig sa ma improprietareasca doar dupa procesul verbal de punere in posesie si dupa adeverinte chiar daca procesul verbal nu are adeverinta in spate si invers, chiar daca adeverinta nu are proces verbal de punere in posesie.Dar sa nu uitati ca depasesc validarea dar sunt emise de catre Comisia Locala de Fond Funiciar, cum ii oblig sa le respecte?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu se poate in mod amiabil atunci obligarea se poate face doar prin instanta de judecata, in urma unui proces.
Inainte discuta cu un avocat, sa vada daca ai sau nu sanse de castig cu actele pe care le ai.

| marrrrriiiiiaaaannn explică (pentru Ioandelasal):

Daca as putea sa maresc validarea nu ar fi nici-o problema si a-si lua tot