| TzZaCKe a întrebat:

Cineva are o aplicatie cu care afla parolele pe facebook ale fiecarui cont. Prima oara mi-a spart mie contul si mi-a schimbat numele contului, iar dopaia contul mamei mele. Am vrut sa intreb daca politia poate sa afle cine a intrat pe contul meu si a schimbat numele. Dau funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Salut. E posibil sa ai un KeyLogger instalat in sistem. Acest virus (care este un trojan) ii trimite hackerului tot ce scrii tu (probabil si mama ta s-a logat pe acelasi computer, si de aici a luat si contul ei). Daca ti-a dat cineva cu putin timp un program cu un anume pretext, posibil ca acea persoana este hackerul. P.S. Este o mare posibilitate ca P.C.-ul tau sa fie infectat chiar si acum. P.S.S. Mai sunt si alte metode de spart conturi, dar acesta e cel mai simplu, si e cel mai probabil ca aceasta sa fie in cazul tau. Succes.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca vrei la "facultate", foloseste astfel de programe.

| DenisIonut01 a răspuns:

Cine este acel cineva? acel cineva posibil sa fi stiut email-ul si parola. nu exista sa spargi parola la facebook. Mai asteapta opinii totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un keylogger sau spyware in calculator. Cineva vede ce tastezi si pe ce site-uri. Si daca schimbi parola o vei schimba degeaba. Trebuie mai intai sa cureti calculatorul. Politia nu are ce sa faca.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Politia exista doar ca sa te amendeze.