| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!
E o aventură de câteva nopți. El pleacă, ea rămâne gravidă. Apare copilul din flori. După vreo 10 ani vine și tăticul. El și ea fac toate cele necesare pentru o relatie legală. Care este situația copilului? Mai poate fi considerat un bastard?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai poate fi considerat astfel, va fi considerat copil din casatorie.
De altfel efectele juridice pentru copilul din casatorie sau din afara casatoriei sunt aproape aceleasi, mai ales daca acesta a fost recunoscut de tata.

| VadTot a răspuns:

Sa vedem cat va tine noua relatie!
Totusi am impresia adica parerea mea ca... copilul va ramane cu ceva sechele pe toata viata!

| Prezidentul a răspuns:

Nu, daca familia este cea biologica.

| razvan05 a răspuns:

E situatia ta?

| anonim_4396 explică (pentru razvan05):

Nu. E imaginatia lui Eminescu,. Calin. laughing