| Andry01 a întrebat:

HR-ul din firma are voie sa semneze adeverintele salariale daca nu are facuta nici o imputernicire si nici in contract nu e prevazut acest drept? Pe cine pot sesiza in acest caz? Cei de la ITM? Ce se intampla daca am adeverinta de salariat-pentru medicul de familie, semnata de HR si nu de reprezentantul legal al firmei? Multumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de unde stii tu ca seful serviciului de resurse umane ori functionarul care are atributii nu are drept de semnatura a adeverintelor?
In mod normal acestea se semneaza de acest sef/functionar si apoi de directorul sau alt reprezentant legal al firmei.
Daca medicul de familie ia in considerarea acea adeverinta nu este nici o problema. Daca nu o ia te vei duce la firma sa obtii si semnatura directorului.

| Andry01 explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma ocup de partea administrativa a firmei si stiu sigur ca persoana nu are drept de semnatura. Mai mult decat atat, la nici o saptamana de la angajare a inceput sa isi ia acest "drept" cu toate ca adeverinta nici macar nu o elibereaza ea, ci HR-ul extern. Pana acum eu asteptam mereu directorul sa le semneze.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andry01):

Atunci reclama-l la seful firmei si acesta poate lua o masura disciplinara.

| darrio2007 a răspuns:

Mai intai explica ce este un HR.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă are ștsmpila firmei și număr de ieșire înregistrat la firmă are voie. În toate instituțiile este cam sarcina lor de serviciu. Dacă această adeverință este eliberată conținând un fals, ceva care nu corescpunde realității și iți aduce dtale un prejudiciu poți face o plângere de abuz în serviciu. Dacă nu, te faci de râs și de minune.