| MescaMascalina a întrebat:

Stiti cumva daca se poate primi somaj in conditiile in care s-a abandonat liceul? Adica, daca eu am abandonat liceul in clasa a10a, acum 3 ani, pot sa ma inscriu pentru somaj?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, din cel putin doua motive:
1.Nu esti absolvent, nu ai terminat studiile.
2.Indemnizatia se poate cere in maximum 1 an de la terminarea studiilor, acesta este un termen de decadere (dupa implinirea lui nu mai ai dreptul sa ceri). Numai bine!

| invisibleboy a răspuns:

Nu poti, pentru ca trebuie sa ai 12 clase.

| ktrinel a răspuns:

Teoretic ar trebui, dar practic nu se poate, trebuie sa ai 12 clase straight face

| 니코 a răspuns:

Nu

| Brinzan_Ana-Maria_1982 a răspuns:

Sincer iti promit ca o sa iti zic ca mama amea lucreaza la ajofm o sa iti dau detalii cand vine de la servici