| Ionut321123 a întrebat:

Buna seara TPU! Sa va povestesc o patanie inainte de anul nou. Ieri veneam de la munca din oras si m-am decis sa ma duc la tara la mama sa petrec sarbatorile. Pe drum spre parinti mi-au iesit in fata la masina "mascatii", am oprit ca sa nu-i calc si au inceput sa traga de portiere la masina, am incercat sa plec pana s-au dat la o parte si at mi-au dat cu pulanele in masina, cu picioarele, mi-au rupt stergatorul pe spate si am oprit cand am vazut in oglinda ca ma enervasem ca mi-au rupt stergatorul si dupa asta au tras de portierele toate pana ce mi-a rupt portiera de la mine la sofer. Am sunat la politie si mi-au zis ca masinile sunt ocupate toate si doar dupa data de 3 sa fac plangere la politia locala unde s-a intamplat. Acuma o sa fac plangere dupa data de 3, oare o sa rezolve ceva politia locala? Macar sa-mi repare masina ca astea nu sunt glume de facut de anul nou. Cunosc mai multi baieti din grupu ala de mascati, nu mai pe aia care mi.au rupt usa nu-i cunosc. Ce ziceti, o sa se rezolve? Multumesc pentru raspunsuri

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La Politia romana, daca stii cine te-a omorit, se rezolva lucrurile happy. Pe bune, e mult mai greu daca nu stii cine a fost, insa, pentru ca stii, ei pot afla mult mai usor, pentru ca fiind in grup, cei pe care ii stii, vor trebui sa spuna cu cine au fost, si se va ajungela aceia, si se va rezolva treaba.

| Ionut321123 explică (pentru cristi202):

Sper ca da. Da pe mine m-a mirat lucrul asta ca am sunat la politie si mi.au spus ca n.au masina, te omoara acolo da ei nu pot trimite niciun echipaj ca nu este masina.

| cristi202 a răspuns (pentru Ionut321123):

Inseamna ca e clar ce fel de politisti ai in zona! sad

| darrio2007 a răspuns:

Si cum i-ai cunoscut daca erau mascati?

| Ionut321123 explică (pentru darrio2007):

După ce s-a rupt portiera s-au cumințit cu toții și cât am stat sa sun la poliție multi din ei și-au dat măștile jos

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionut321123):

Au considerat-o o glumă? Si cum adica stateau langa tine si tu suna-i la Politie? Nu te-au impiedicat sa faci asta?

| Ionut321123 explică (pentru darrio2007):

S-au speriat când au văzut că mi.au rupt portiera și s.au cumințit (mai ales când au văzut că sun la poliție). Daca nu.mi rupeau portiera și reușeau să mă tragă jos ma luau la bătaie, am scăpat cu doar câteva "pulane" la o mana. Maine ma duc sa depun plângere si o sa vad daca o sa se rezolve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte posibil sa se rezolve
Probabil cei pe care ii stii o sa fie fortati sa recunoasca cine era ala

| AnthonyWhite a răspuns:

Retaliation you need

| Ygcyttyfftyftytyc a răspuns:

Nașpa de tine! Dar am și eu o întrebare pentru tine: Ai cumva vreun dușman

| Ionut321123 explică (pentru Ygcyttyfftyftytyc):

Pai prietena mea e din sat cu ei. Banuiesc ca asta e problema lor.