| ackym1 a întrebat:

Buna!

Stie cineva cum pot sa fac un contract de asigurare sanatate cu CAS pe 1 an.ce acte sunt necesare. unde trebuie sa merg CAS sau ANAF prima data.

Am nevoie urgenta de acest contract pentru o operatie si nu vreau sa platesc 6 luni vreau un contract pe 1 an sa platesc in fiecare luna...

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Uite de aia se duce dracului sistemul asta de sanatate. Esti angajat? La negru presupun, sau ceva pe-acolo. Du-te frate la privat, platesti ce e de platit si cu asta basta. Nu trebuie' sa faci contract cu ei pe o mie de ani. Ca sa nu zici ca sunt Gica Contra pana la capat, iti mai zic ca din ce stiu eu nu se fac contracte pe termen limitat. Iti faci un SRL ceva sau platesti pe cineva sa iti faca acte cu juma' de norma, iti plateste sanatatea, primesti cardul magic, iti faci frumos medic de familie, iei trimitere la medicul specialist, si dupa aia vezi tu ce si cum cu operatia. Sincer, e mult mai putina bataia de cap daca mergi la privat si cu asta basta.

| ackym1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am medic de familie.am cardul magic.am fost asigurat pana in septembrie 2016.Acum am terminat perioada de asigurare si vreau sa o continuii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ackym1):

Cum ai fost asigurat pana in septembrie? Ai platit tu sau ai fost angajat si acum nu mai esti angajat? Intreaba medicul de familie, teoretic ar trebui sa stie.