| Doru199999 a întrebat:

Buna,dacă o sa merg la medicul urolog și sa fie nevoie sa imi facă o operație la un spital de stat, trebuie sa plătesc ceva pentru operație?
Sau am nevoie obligatorie de asigurare de sănătate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Comisionul doctorului, anestezistului, asistentelor medicale, infirmiere pentru schimbarea de lenjerie la intrarea în spital etc.
Oficial, totul e gratuit în cazul spitalelor de stat, cu asigurarea medicală, dar neoficial, trebuie să vă interesați cât costă doctorul, anestezistul, asistentele, infirmierele.
Sănătate!

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru romeo78):

Spaga, nu?

| romeo78 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Ai dat răspunsul singur!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Uite de aia nu dispare spaga, pentru ca exista sclavi ca el! Uite, eu am fost pe la stat de cateva ori si NICIODATA nu mi s-a cerut spaga. Si nici nu am dat. Si am fost tratat cu acelasi respect pe care l-am oferit.