| Marcel22 a întrebat:

Buna TPU! Afara a nins iar cativa prieteni au scris pe masina cu zapada ceva, pot primi o amenda? Sau politia poate sa faca ceva? Proprietarul masinii are si poze cand au scris pe masina care era acoperita cu zapada

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Joaca de copii. Nu au zgariat-o, nu au spart-o. Care-i problema? Proprietarul sa-si ia garaj.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina nu a fost deteriorata/zgaraiata ori continutul nu a fost injurios sau calomnios atunci nu au ce sa pateasca, n-au comis nici o infractiune sau contraventie, asa ca politia n-are nici o atributie si nu pot fi amendati.

| Marcel22 explică (pentru Ioandelasal):

Eu au scris ceva urât dar a nins după dar daca ar fi vazut ce s-ar fi putut întâmpla?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Marcel22):

Daca a fost o injurie sau calomnie putea sa-i dea in judecata pentru afectarea dreptului la demnitate si sa solicite o suma de bani drept daune morale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Daca nu ati zgariat masina n-au ce va face. Sa-si puna pozele in rama!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde a nins? In Bucuresti au fost 12 grade azi.

| Lukasssz a răspuns:

Nu, lol.Fi chill.