| Sandor12921 a întrebat:

am 20 de ani, impliniti de curand, o firma de transport marfa si mai fac e comert, as vrea sa stiu daca eu impreuna cu 2 prieteni, putem pune pe picioare un partid politic. E nevoie de studii superioare? Stiu care sunt documentele necesare.

Răspuns Câştigător
| Eddz a răspuns:

Salut,
Studii superioare nu sunt necesare, desi sunt recomandate, mai ales daca vreti sa ajungeti oarecum sus. Mai important este sa intelegeti cum functioneaza politica, care sunt responsabilitatile unui politician si sa aveti suporteri. Plus ca va trebui sa aveti si un numar minim de membri pentru a fi recunoscuti oficial.

2 răspunsuri:
| SEBI009 a răspuns:

Da, din curiozitate ce ideologie va avea partidul

| Sandor12921 explică (pentru SEBI009):

Scrie-mi in privat daca doresti sa afli.