| entics a întrebat:

Am condus fara permis prin sat. Nu m-a prins politia dar intrebarea mea este alta. Pot fi acuzat de conducere fara permis pe baza spuselor unor martori oculari?
Adica sa mearga X la politie si sa ma reclame de conducere fara permis. In aceasta situatie, in lipsa altor probe (poze, imagini video) as putea sa neg?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti fi acuzat, daca sunt cel putin 2 martori, care sa confirme spusele denuntatorului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa negi, dar asta nu inseamna ca politia nu poate incepe o ancheta