| Acuriousboy a întrebat:

Am dat o comanda de pe bershka, am platit online, si dupa am anulat o pentru ca am pus marimea gresita, asta a fost la 2 minute
Acum...am fost la atm si banii nu s au intors in cont... de ce?
Cand se intorc?
ce se intampla?
E o suma destul de mare...
Va rog daca e sa va uitati si peste termenii si conditiile lor si sa mi spuneti daca gasiti ceva despre asta, eu m-am uitat dar nu am vazut nimic in afara de "Nu vom putea fi trași la răspundere de tine sau de o terță parte pentru retragerea oricărui produs de pe acest site web, indiferent dacă acesta a fost vândut sau nu, nici pentru eliminarea sau modificarea materialului sau conținutului acestui site web sau dacă refuzăm să procesăm sau să acceptăm o comandă după ce ți-am trimis Confirmarea comenzii."
Asta nu stiu ce inseamna

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din momentul in care ai confirmat plata, banca ti-a luat suma si o va vira catre vanzator, banca nemafiind informata ca tu ai anulat comanda (asta este numai intre tine si vanzator). Banii vor ajunge maine in contul Bershka, ei vor vedea ca ai anulat comanda si iti vor returna banii. Termenul obisnuit este de maxim 10 zile lucratoare, la care se adauga doua zile pentru transferuririel bancare. Nu am avut experiente cu Berksa, dar de la eMAG am avut placuta surpriza sa ii primesc chiar in saptea zi lucratoare.

| Acuriousboy explică (pentru Brigaela):

Este sigur?
Adica ar fi vreo posibilitate sa nu mi dea bani inapoi?
Daca da. cum fac sa i primesc totusi?

| Brigaela a răspuns (pentru Acuriousboy):

Cu siguranta iti vor da banii inapoi, dar dureaza cateva zile. Daca vrei o asigurare in plus, fa un printscreen dupa anularea comenzii si pastreaza-l, dar nu vei avea nevoie de el

1 răspuns: