| missoriginalitate a întrebat:

Am doua intrebari.Nu sunt romanca dar stau in Romania si am facut 14 ani. Trebuie sa imi fac buletin? PS:nu as vrea sa imi fac. A doua intrebare este : in cateva saptamani vreau sa ma duc la un bal si dupa mergem toti la clubul stage.lmi trebuie buletin pentru a intra? Dau funda +vot kiss

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Daca ai cetatenie romana, da, iti faci acum. Daca nu, iti faci dupa legislatia tarii a carei cetatean esti.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal se intra de la 18 ani in sus.Dar in Romania totul este posibil.In caz de razie vei avea probleme.Cu sau fara buletin. Daca esti in Romania este obligatoriu sa-ti faci buletin.Se da si amenda pentru asta.

| missoriginalitate explică (pentru darrio2007):

Este un ball organizat de scoala si am cetatenie straina. cred ca nu sunt obligata sa fiu romanca daca nu vreau.sau poate ca da? :-))

| darrio2007 a răspuns (pentru missoriginalitate):

Nu te obliga nimeni, intr-adevar.Dar daca tot stai in Romania.Esti definitiv mutata sau temporar?

| missoriginalitate explică (pentru darrio2007):

Este gresit ceea ce ai scris. M-am informat si daca nu sunt romanca nu trebuie sa imi fac buletin, chiar daca stau in Romania. Mutumesc totusi pentru raspuns!

| express11 a răspuns:

Daca esti cetatean roman.si nu ai buletin. poti primi amenda, in plus iti trebuie act de identitate, peste tot.

| BiuL a răspuns:

Trebuie sa iti faci buletin. E obligatia oricarui cetatean. Nu iti trebuie buletin ca sa intri in club.

| Deliiiia a răspuns:

Trebuie sa-ti faci buletin, cu cat amani cu atat amenda e mai mare. Si teoretic nu ai voie in club, practic sunt multe sanse ca sa poti intra.

| JustMeAlexandra a răspuns:

1. Da, trebuie sa-ti faci.
2. Nu ai nevoie de buletin ca sa intri, dar totusi trebuie sa-ti faci.
Funda+vot? :*

| missoriginalitate explică (pentru JustMeAlexandra):

M-am informat si vreau sa iti spun ca ii gresit ceea ce spui. Daca nu sunt romanca nu trebuie sa imi fac buletin. multumesc totusi pentru raspuns.