| FakeSmiley a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu un proces la tribunal.
Sunt curioasa daca am fost martor pentru cineva si acum o sa fie iar o judecata ca nu a fost un raspuns favorabil o sa mai fiu chemata iar pentru a declara din nou? Si daca da, iar eu nu pot sa ma duc, nu am nicio treaba, nu? adica am fost martor o data si gata daca nu mai pot ajunge nu are nimic gen sa fiu obligatoriu acolo?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba ca reclamantul a pierdut si a atacat hotararea primei instante.
De regula nu o sa mai fii chemat iarasi sa depui marturie, exista marturia ta in dosarul instantei. Doar daca instanta ar considera ca mai este nevoie de lamuriri din partea ta atunci o sa mai fii citat si va trebui sa te prezinti.

| FakeSmiley explică (pentru Ioandelasal):

Da, ai dreptate, reclamantul a pierdut. Sper sa ai dreptate si sa nu mai fiu chemata. fiindca o sa fiu in sesiunea de examene, si nu o sa am cum.
multumesc frumos pentru raspuns

| udrescuf a răspuns:

Da in legatura ca martor.