| Mmaannuu11 a întrebat:

Buna TPU, am si eu o intrebare. La inmatriculari la acte necesare "2) Dovada înregistrării în evidențele organului fiscal al autorității publice locale etc", ce document e asta? Adica ce trebuie sa fac sa il am cineva care ar putea sa ma ajute?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la primaria de care apartine domiciliul tau, la compartimentul de impozite si taxe si declari masina cumparata si vei primi un act ca a fost inregistrata la impozit si acesta il depui pentru inmatriculare, alaturi de celelalte acte necesare.

| Mmaannuu11 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am fost la primarie cu fostul proprietar sa imi trec masina pe numele meu iar cei de la taxe nu mi au dat nimic un document sau ceva.Proprietarul spune sa merg cu contractul de vanzare cumparare