| danikee a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Basescu. In ultima vreme, mai exact de cand este suspendat, Traian Basescu poarta doar tricouri de culoare albastra. De ce crezdeti ca poarta doar culoarea albastra?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

O mie de raspunsuri aberante pe aici.
Chiar el a raspuns unei reporterite care era curioasa de acelasi lucru. Si a invocat 2 motive:
1 Asta e culoare pe care a aleso el pentru aceasta campanie electorala -legata de referendum
2 Fiicele lui l-au sfatuit sa poarte culoarea albastra ca-i scoate ochii in evidenta.

| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Numai prostii ai in cap.Sincer ma asteptam sa spui ceva in legatura cu suvita aia rebela.

| justitiarul a răspuns (pentru harciog):

Care suvita? Ca parca a scapat de ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

El zice ca a scapat de suvita. Suvita spune ca a scapate de el. Dreak stie care are dreptate.

17 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ca orice om cu carente de educatie, este stapanit de multe superstitii.

| justitiarul a răspuns:

Sa ii evidentieze "frumosii" ochi crucisi.
Probabil e o alta duda de-a vreunui Apolodor, care l-a sfatuit ca albastrul ii va aduce victoria.
Personal il consider un nespalat, pentru ca oricat ti-ar placea un tricou, nu poti sa stai mereu il el.
Bine! El are cateva duzini, dar fiind tot albastre mie mi se pare acelasi in fiecare zi.
O fi saracit omul, ca tot se plimba in logan toata ziua! Poate li se face mila romanilor de el si nu il mai fac javra!

| MMihai a răspuns:

Poate are mai multe tricouri albastre.
Fiecare se îmbracă, cum vrea el.
Întrebarea pusă de tine este aiurea, în opinia mea.
Ce te interesează cum se îmbracă un alt om, diferit de tine?
Tu te îmbraci cum vrei tu, alții se îmbracă, cum vor ei, care este problema?

( Este și o explicație cromatică, el este puțin bronzat --fiind vară-- și are pielea cam portocaliu închis, care are drept culoare complementară albastru.)

| Andrei7520152 a răspuns:

Tricouri? Eu credeam ca poarta acelasi tricou de vreo trei saptamani.

| nutepriveste21 a răspuns:

L-ea luat la kilogram de la second hand. A prins un pret bun, dar numai culoarea asta era in stoc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asta e stilul omului, ce vrei? Daca vrea poate sa poarte si scutece pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar eram trist ca n-aveam de cine sa fac misto pe TPU azi, la intrebari despre Baselul...
Deci situatia e simpla, as putea sa zic chiar albastra: el fiind marinar, doar nu era sa poarte visiniu?!
Uite la Ponta: tot in alb, zici ca e un plagiator ingeras... nu mai zic de Crin, ca vine tot botit si cu cearcane pe la Antene, zici ca nu i-a ajuns somnicul! Omul ala ar trebui sa prezinte darea de seama a natiunii direct in pijama.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

In pijama si calare pe tapul meu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-ai cu Michi Maus? El a fost sincer cind a spus ca n-a plagiat nimic. De vina e ala pe care l-a platit sa-i scrie lucrarea de doctorat, ala s-a apucat sa se inspire de pe net.

| danikee explică:

Mihai, nu ti se pare bizar sa zic asa ca intr-un timp de cateva saptamani de cand este suspendat sa apara la tv zilnic doar in tricou si tricoul sa fie de culoare albastra? De ce nu-si ia camasa? Sau de ce nu este de alta culoare? Nu ma intereseaza cum se imbraca lumea, mai ales de presedinte, ce-mi pasa? Eu am pus intrebarea asta deoarece am auzit lume care zicea ca este legat de ceva superstitii, eu asta asteptam de la voi, nu raspunsuri aiurea...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru danikee):

Am observat si eu faza cu tricoul albastru. daca mai tin bine minte, era ceva legat de atacuri energetice putin inainte de referendum laughing poate tricoul albastru e fermecat sau ceva, si se simte protejat de alte atacuri. :/ nu ma pronunt, ramane un mister. e cert ca omul nu se afla in toate mintile (ne putem astepta la orice)

| habarnista a răspuns:

Vai, dar ce dilema existentiala. Sa fii pe faza data viitoare, are si crocodili pe tricouri.

Răspuns utilizator avertizat
| habarnista a răspuns (pentru the2k):

Ete, reclama mascata, danikee ti-ar spune cu adevarat ce semnifica crocodilii in combinatie cu albastru smug