| Veromi321 a întrebat:

Cunosc pe cineva care este patronul unui magazin iar sediul social il are intr-un oras iar activitatea de vanzare si-o desfasoara in alt oras. Daca vrea sa-si angajeze o vanzatoare, unde trebuie sa depuna actele pentru angajare si pentru inregistrarea contractului de munca, in localitatea unde are sediul initial sau in localitatea unde se desfasoara vanzarile? Rog sa raspunda la aceasta intrebare doar cei care stiu.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta depinde de patron. Am fost si eu de cateva ori in situatia asta. O cerere de angajare am facut-o in timp ce lucram in magazin si nu mi-au cerut vizita medicala. Alta data m-am dus cu vizita medicala facuta la ei si am depus cererea. Nu este o regula. Normal ar fi s-o duci unde au sediul social nu la punctul de lucru.