| Raul_Baciu_1998 a întrebat:

daca mi-o fost suspendat permisul 90 de zile si acum l-am luat inapoi daca ma mai prinde ce se intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce faci, respectiv daca fapta este infractiune sau doar contraventie.
Daca este infractiune poti fi condamnat penal iar daca este contraventie vei fi amendat si, daca se prevede si suspendarea dreptului de a conduce, se va suspenda dreptul de a conduce, pe perioada prevazuta la respectiva contraventie (30, 60 sau 90 de zile).
De asemenea, daca se mai suspenda dreptul de a conduce pe 60 sau 90 de zile, intr-o perioada de 2 ani de la actuala suspendare, nu mai ai dreptul de a solicita reducerea termenului de suspendare la 30 de zile.

1 răspuns:
| Anonim1900 a răspuns:

Nimic daca dai spaga.