| Snoopyyy a întrebat:

Eu am platit acum cateva zile sa ma inscriu la Scoala de soferi, (pentru B) Intrebarea e, peste vreo 2 luni sau 3 (asta fiind in 2013), voi primi permisul? avand in vedere ca din 2013 va fi o lege care nu te va lasa sa iei permisul decat daca ai minim 21 de ani, iar eu am 18

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se stie cum va fi si de cand va fi prevederea respectiva. Sunt doar propuneri de modificare a legislatiei rutiere si n-au fost inca aprobate. Numai bine!

| dydy1 a răspuns:

N-are cum sa bage legea aia si daca iei sala si orasul il ai

| shyva17 a răspuns:

Ai citit prostii pe net... poti da daca ai 18 ani.Mai il iei daca inveti si te concentrezi.Da din ce oras esti?

| Snoopyyy explică (pentru shyva17):

Din Timisoara, tu?

| shyva17 a răspuns (pentru Snoopyyy):

Botosani

| shyva17 a răspuns:

Ca sa te lamuresc, poti da fara grija stai linistit.21 de ani dau doar cei care dau C, CE si se schimba la D se da permisul pentru autocare la 24 de ani. Ceea ce este bine.Astia pentru mopede, scutere de astea dau si ei examen de acum, si asta e o chestie inteligent de buna.Si pentru motociclete trebuie sa ai 24 de ani impliniti ca sa iei A. Sper ca te-am lamurit prietene

| i0nu14 a răspuns:

Nu exista legea asta, vei avea permisul dupa ce vei lua sala si orasul.

| TheDutzu a răspuns:

Amice deci....sa fiu scurt si la obiect!
Poti da cu 3 luni inainte de a implini 18 ani...dar SALA si ORASU le dai doar din ziua in care faci 18 ani incolo...
Daca de ex vrei sa dai azi si tu maine faci 18 ani nu poti!
IAr legea cu 21 de ani aia este pentru restul de categorii... daca ai citi cartea legislatie si regulamentul nu ai mai fi ajuns aici...
Cred ca ti-am fost de ajutor! BFT.