| Costinel46433 a întrebat:

Bună TPU, eu as vrea sa mă transfer la alt profil și alt liceu, cum procedez, trebuie sa dau ceva examene?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depui cerere de transfer in vacanta de vara, prin luna august.
Va trebui sa sustii examene de diferente, la materiile obligatorii ce s-au facut in liceul si profilul de transfer si nu le-ai facut la actualul profil.

| Anonimul151 a răspuns:

Depinde la ce profil ești acum și la ce profil vrei sa te muti. Dacă mergi la un profil, unde vei avea module la diferite materii, da va trebui sa dai examene de diferența din acele module ( materii ).

| Costinel46433 explică (pentru Anonimul151):

Din profilul economic aș vrea pe turism și alimentație

| Anonimul151 a răspuns (pentru Costinel46433):

Da, va trebui să dai diferențe la modulele care se fac la turism și alimentație.

| Costinel46433 explică (pentru Anonimul151):

Ce nota trebuie să iau la acele examene? Și trebuie să am media mai mare decât cel care are cea mai mică medie din acea clasa?

| Anonimul151 a răspuns (pentru Costinel46433):

Sincer să îți spun nu știu exact. Dar dacă nu ma înșel, ar trebui să iei nota de trecere la examenele de diferența.

Și încă ceva, dar asta nu știu 100% sigur. Cred ca trebuie sa ai media generala mai mare decât a ultimului admis la acel profil... Dar ți am spus, nu știu sigur.

Cel mai bine ar fi să suni sau sa mergi la secretariatul acelui liceu, și sa întrebi. Și îți va explica mai bine acolo. Și pe lângă informațiile vor fi reale...

Sau chiar să trimiți un email. Pentru că sunt obligați sa de a un răspuns și în scris. Și acolo explici situatia ca vrei sa te transferi, și scrii întrebările tale...