| anonim_4396 a întrebat:

In scoala mea cam toti profesorii intarzie. Recunosc la inceput imi parea bine, dar acum am realizat cat de rau o sa fie pentru viitorul meu. A sa ca vreau sa imi spuneti daca pot sa reclam un profesor care a intarziat. Si nu ma refer la 5-10 minute ci la 30-45( si nu doar o data, mai mereu), sau chiar sa nu vina la ore desi este in scoala, dar prefera sa stea sa fumeze decat sa vina la ora. Eu sunt in clasa a-8-a si anul trecut profesoara de biologie nu a venit mai deloc si nu mai zic de cea de romana care a ajuns anul acesta sa imi fie diriginta. Sper sa puteti sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti aduce faptul la cunostinta conducerii scolii, dar este o sabie cu 2 taisuri.
Parerea mea este ca ar fi bine sa interveniti prin intermediul parintilor, acestia sa aduca la cunostinta conducerii.

| Eastwood a răspuns:

Vorbeste cu directoarea, tu nu poti face nimic ca un profesor sa fie penalizat sau dat afara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

poți să vorbești cu directorul/directoarea acelei școli.