| PsyhoChild a întrebat:

Am o profesoara care mi-a dat Domnu cu palma in cap sa o am chiar diriginta.
Problema este ca ea este foarte proasta si inculta.Da! Chiar este. Orice copil ai intreba de la mine din scoala asta ti-ar raspunde.
Este diriginta mea din clasa a 5 a si acum sunt a 8 a, nu stiu nici eu cum.In clasa a 6 a facea copiii nespalati si spunea ca miroase urat in clasa chiar daca noi tinem geamurile deschise in fiecare pauza.Are si ceva cu omul de serviciu.De fiecare daca cand se strica ceva in scoala da vina pe el ca nu repara dar nu poate nici el omul sa lucreze in 8 clase deoadata.
Ea mereu vorbeste prea mult si este si proasta.La serbare in clasa a 5 a ne-a intrebat daca am terminat sceneta ca sa aplaude >sad.Un om foarte prost.
Daca lipsesti o zi la scoala spune ca trebuia sa anunti si spune ca parintii tai nu au grija de tine, bate apropouri ca ei sunt prosti si nu stiu sa educe copii, dar ea are o fiica... parca e scoasa din tomberon.Are o problema cu o fata de la mine din clasa ca de ce nu isi leaga parul.A intrerupt odata ora de mate ca a venit in clasa sa isi i-a nu stiu ce carti din dulap si cand a tipat la ea odata:MAI FETITA LEAGATI PARUL! TU MA SFIDEZI PE MINE?(ma jur ca asa a zis).Sa speriat si domnul de mate.
Ea crede ca este singura persoana desteapta din scoala dar de fapt este cea mai proasta.
Ne intreaba la ce liceu ne ducem.Ii spunem unde am vrea sa ne ducem si BAM.Cand nu stim ceva spune:aaa pai nu sti aia si vrei sa te duci la liceul ala. Uite educatie ce i-a dat mama ei.
A venit anul trecut in clasa, era iarna, si ne-a pus sa tinem geamul deschis toata ora pentru ca mirosea a transpiratie in clasa dupa spusele ei dar eu nu am simtit niciun miros.Ne-a tinut in frig toata ora.
Nu este singurul profesor idiot din scoala.
Am un "profesor" de sport care are probleme cu capul.Se i-a de noi ca de ce nu avem trening la ora ca el are dar *** el nu joaca niciodata football cu noi sau sa se antreneze si el cu noi.Este batran si gras.Pana la urma cine pune un profesor gras de sport?
Era pe hol o balta de cafea(tot din cauza copiilor ca na ei beau cafea tot timpul.asta cred ei)si am trecut peste ea si a inceput sa tipe la mine ca sunt orb dar a tipat foarte tare.Am mers in continuare fara sa spun nimic.
Tipa si pe copii din clasele mici(1-4)cand fac o prostie dar tipa foarte tare cum am spus.Sa mirat si mama mea si fratele meu cand l-au vazut cum tipa pe noi dar na nimeni nu face nimic.
Ne spunea "filosoafa" de diriginta ca se duc copii la liceu si nu mai dau buna ziua la profesorii din generala.Pai la animale ca ea sa dea buna ziua?
Alta persoana mai putin desteapta din scoala este profesoara de biologie.Noi suntem in clasa a 8 a, dam examen si ne pune sa invatam la tehnologica.Pana mea la aia sa invete aia care se duc la profesionala.Imi spune ca de ce dorm la ora ei.Pai daca este plictisitoare.Ne invata pe noi de unde vine energie. :/ Like for real now! Este profesoara de biologie si tehnologica.Ea pune pe fiecare an sa le aduca copiii flori ca sa le incheie media mai ales la clasa care este ea diriginta.Mai are putin si devine jungla clasa aia.(Aici va spun o poveste amuzanta cu ea:Le-a dat la copii un lamai sa aiba grija de el si cand a facut fructe a luat lamaiul acasa deoarece spunea ca il rup copii =]]]] )
Singurii profesori intregi la minte sunt profesoara de matematica, engleza si domnu de istorie si civica.In rest numai nebuni.
Deci intrebarea este:Cine imi ofera ajutor psihologic ca am ramas cu traume in 3 ani si ce parere aveti de profesorii din scoala mea.

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Stai calm,mai ai putin si o sa scapi de retarzii aia,cand o sa fii la liceu si o sa ii vezi pe strada poti sa ii si injuri de morti,ce mai pot sa iti faca atunci? deastia sunt peste tot, sunt multi cu probleme la cap.
Din moment ce parintii tai stiu, cred ca te inteleg, oricum unde mai gasesti profesorii aici? singurul motiv pentru care mai stau la catedra si acun este ca nimeni de aici nu s-ar face profesor in tara asta.
Stai calm, peste 2 ani o sa-i uiti.

| SunshineStar a răspuns:

Doamne feresteeeeeeee! Copiii care trec de la copilărie la adolescenta nu ar trebui să fie tratati in asa hal. După ce ca fiecare are problemele lui acasă si chestii, mai vin si retardatii astia si va strica ziua... vai! Solutia mea ar fi să accepți tot ce ți se întâmplă, că decat sa porti ranchiună pe toti, așa e mai bine. Imi e milă de tine sincer. Cu Dumnezeu inainte ca termini a 8a si scapi de aia!