| anonim_4396 a întrebat:

Pot obtine o copie dupa raportul de expertiză medico-legală, a soțului decedat in urma cu aproape un an?
M-am adresat Serviciului de Medicina Legala dar mi-au zis ca trebuie sa ma adresez Politiei-birou criminalistica.
Am vreo sansa sa-l obtin pentru arhiva?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti obtine o copie a raportului, facand o cerere in acest sens organului la care se afla dosarul.

| doctorandus a răspuns:

Se poate obtine, eventual printr-un avocat (costa). Dar daca le-a intrat in cap ca a fost sinucidere, nu prea mai poate fi schimbat nimic.