| anonim_4396 a întrebat:

Verișoara mea a comandata ceva de pe net si a trimis un avans prin posta 300 lei.
Problema e ca acum a blocat-o si nu a primit coletul, o poate ajuta poliția?
Si eu am cam pățit doar ca am făcut transfer bancar si m-a ajutat poliția dar banii trimiși prin posta nu știu dacă pot face ceva.
Problema e ca nu știe dacă sa se ducă la ei.
Voi ce părere aveți?
Fara jigniri

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate depune plangere penala pentru inselaciune, nu o costa nimic si poate se rezolva problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O poate ajuta, sigur exista niste dovezi

| doctorandus a răspuns:

Poate sa faca plangere penala daca ea considera ca merita deranjul, dar banii oricum nu-i mai vede inapoi.

| PainTech a răspuns:

Daca are dovada ca a trimis 300 de lei prin posta da.

| christall a răspuns:

Sa mearga la politie sa faca plangere. Daca a facut plata inseamna ca are si datele persoanei ( cnp, adresa)

| MinIulia09 a răspuns:

Dacă are o dovadă, reuseste.