| asperger3 a întrebat:

Buna tuturor. Anul trecut in februarie(eram minor in acel moment, peste o luna urmand sa fac 18 ani)am fost intr-o excursie cu sora mea si cu prietenul ei.
Cand am ajuns pe aeroport,am avut probleme(cel de la politite ar fi zis ca e facuta prost procura,ca trebuia sa am hotararea de divort,ca ii lipseste cazierul surorii mele).
As vrea sa stiu daca avea dreptate, adica sa se care cu toate prostiile astea de la cazier pana la hotararea de divort sau a fost smecher si a incercat sa ne prosteasca.
Excursia NU a descurs cu probleme, vizitand un stat european

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politistul avea dreptate, in sensul celor spuse de el sunt prevederile art.30 si 31 din L.248/2005, cu md. si compl. ulterioare.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au avut dreptate!
Sora ta avea 100% nevoie de cazier, iar in anumite cazuri, se cere si hotararea de divort, fiind perfect legal.

| Holiday a răspuns:

Din punct de vedere legal are perfecta dreptate.