| dianadiaaa17 a întrebat:

Buna TPU. Am o problemă. Iubitul meu nu mi-a mai scris de 1 săptămână. Am vorbit cu el la telefon acum 2 duminici și mi-a zis ca ma iubește sa nu-mi fac griji și ca o sa ma sune înapoi, dar nu a mai făcut-o. Și de 1 saptamana nu mai știu nimic de el. Sunt foarte îngrijorată. I-am scris și alaltăieri…dar tot nu am primit niciun răspuns..deși a fost online..nu știu ce înseamnă asta. Nu știu de ce nu îmi da niciun semn de viața, nici măcar un mesaj sa știu ca totul e in regulă. Eu stau in Germania și el la fel. A fost in vacanța cu familia in Italia și s-a întors deja de 1 saptamana înapoi in Germania, eu sunt încă in vacanța in România si ma întorc înapoi in Germania in 3 zile…ma gândesc la toate chestiile negative..nu stiu ce înseamnă asta.

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Te minte, nu exista sa fii atat de ocupat incat sa nu ai 30 de secunde sa dai un mesaj, plus ca a fost si online, pai normal ca a fost, avem telefoanele cu noi mereu. Daca te iubea nu putea sa stea o zi fara sa iti scrie macar, in schimb iti spune povesti de adormit copii. Inseamna dezinteres, si o stii si tu, o fii fain sa stai in agonia asta zi de zi? Poate da, din moment ce accepti, tu stii big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, si-a gasit alta si este ocupat cu ea, de aia nu mai raspudne, ca nu stie cum sa-ti spuna ca te paraseste.
Asteapta sa te superi tu pe el, ca sa para ca v-ati despartit din cauza ta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti sa il suni pur si simplu? Daca astepti sa iti scrie online cred ca pierzi timpul.

| sammie a răspuns:

Poate nici nu-i mai pasă de tine, nici măcar nu știi dacă te înșeală. Relațiile la distanță sunt dureroase câteodată.

| dianadiaaa17 explică (pentru sammie):

Eu ma intorc înapoi in Germania in 2 zile.

| sammie a răspuns (pentru dianadiaaa17):

Locuiti impreuna?

| dianadiaaa17 explică (pentru sammie):

Nu nu

| sammie a răspuns (pentru dianadiaaa17):

Cati ani aveti?

| dianadiaaa17 explică (pentru sammie):

| sammie a răspuns (pentru dianadiaaa17):

Cel mai probabil te inseala. Baietii la varsta asta cauta doar fete cu care sa se excite, fund mare, tate mari, decolteu, botox, intelegi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce să zic... Încearcă să-l suni, ori normal ori pe video-apel. Vezi daca răspunde.

| Cypru13 a răspuns:

Cea mai buna varianta este sa nu i mai dai mesaj deloc la momentul actual. Il suni si ii explici ce te deranjeaza si i explici ca nu mai doresti asta pe viitor si uita te la faptele lui nu la vorbe, cand il suni vezi cum reactioneaza, daca e bucuros ca l ai sunat,desi nu cred, daca a rupt orice contact cu tine.cel mai probabil vorbeste cu altcineva, iar tu nu mai prezinti interes,parerea mea,stiu ca e dureros, dar mergi inainte.,cel mai probabil o sa te caute el,crede ma,cea mai buna modalitate de a capta atentia cuiva este sa ti o muti catre altcineva/altceva. si va veni singur,iar daca nu va veni, vei da de o persoana mai buna, ai incredere in tine si in fortele tale, nu cersi atentie, esti la fel de importanta precum el