| blondacuintrebari a întrebat:

Buna tuturor, o intrebare :Am terminat liceul in 2000, am ridicat Diploma Bac si Foaia Matricola...anul acesta am decis sa ma inscriu la Facultate, printre alte acte mi s-a cerut Foaia matricola... din pacate nu o mai am, ce pasi trebuie urmati pentru a solicita un duplicat? Mentionez ca locuiesc in Buc., liceul urmat tot in Buc., multumesc mult, o seara excelenta!

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

Ti-as sugera sa mergi la liceul sau colegiul unde ai fost tu (din Bucuresti) si sa ii ceri o duplicatie secretarei... Altceva nu stiu sad

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te duci la Secretariat si ceri un duplicat. E posibil sa-ti perceapa o oarecare suma de bani.
Doamne...cat o fi de greu sa gandesti un pic?

| xSunriseX a răspuns:

Du`te la liceu si vorbeste cu secretara

| blondacuintrebari explică:

Draga Ardnaxur 1961, ti-as fi recunoascatoare daca te-ai abtine in a emite pareri in ceea ce priveste IQ persoanelor care pun intrebari! Am adresat aceasta intrebare pentru a avea o a doua parere.Am discutat cu o prietena care mi-a spus ca trebuie sa urmez anumiti pasi:1) Declararea pierderii actului la Monitorul Oficial, asteptarea publicarii lui acolo, cu acea chitanta sa ma prezint la Liceu, sa fac o cerere adresata directorului! Dat fiind faptul ca sunt tintuita la pat de o gripa teribila, dat fiind faptul ca M.O. se afla intr-o parte a Bucurestiului iar liceul urmat in cealalta parte... vroiam pur si simplu sa cer si o a doua parere ca sa nu fiu pusa in situatia sa traversez de nenumarate ori iubitul nostru oras! Ca atare m-am gandit sa intreb aici vazand faptul ca site-ul se numeste TOTI PENTRU UNU si unde mi-a fost dat sa vad un numar mare de intrebari...nu tocmai ortodoxe si unde au primit raspunsuri fara ca cineva sa fie jignit! O seara excelenta si multumesc celor care mi-au raspuns!