| IONY81 a întrebat:

Vreau sa imi iau pisicul cu mine in Germania, as prefera sa merg cu avionul. Ce acte am nevoie? Cum rezerv un bilet? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu inteleg, te cari cu pisica după tine lasa o acasa in grija cuiva ce atîta griji de o mâță, o lași la un vecin si te duci in Germania tu singur nu cu bagaje după tine.

| Wr3nch a răspuns:

Cum rezervi un bilet pentru ce? Pisicul saracul merge in cala daca nu ii cumperi si lui bilet.
Pisicul trebuia sa aiba minim 3 luni, vaccine la zi si pasaport de la un veterniar autorizat.

http://www.eccromania.ro/calatoria-animalul-companie-uniunea-europeana/

| IONY81 explică (pentru Wr3nch):

Da, dar nu gasesc cum sa ii iau bilet. imi da doar pentru tineri, adulți și bebelusi. dar pentru animale nu.

| Wr3nch a răspuns (pentru IONY81):

Pai nu este bilet pentru animale, pentru ca de obicei lumea le tine in cala. Cu ce firma vrei sa zbori?

| IONY81 explică (pentru Wr3nch):

Nu contează. e un zbor de o oră jumate. Doar sa îmi accepte pisicul...

| Wr3nch a răspuns (pentru IONY81):

Ba conteaza frate ca de asta te intreb. Ca fiecare firma are politica ei, unii te lasa doar in cala, alti vor sa platesti o suma fixa, si unii nu vor deloc animale. Dar no, daca preferi sa ramai cu mata la aeroport e alegerea talaughing