| Cristi2221 a întrebat:

vreau sa intreb daca se poate face ceva cu urmatoarea chestie : in data de 07.01 am venit din Germania inapoi in Romania si mi-am cumparat bilet pana la destinatie adica Reghin, si pe mine m-a lasat la 20 seara noaptea pe un drum judetean la 80 km de destinatie, ce se poate face in priviinta asta? un proces impotriva lor? opc? rog sa-mi raspunda cei in cunostinta de cauza, multumesc

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face ambele: reclamatie la OPC si actionarea in judecata, daca nu se rezolva cu OPC.

| Cristi2221 explică (pentru Ioandelasal):

Imi poti spune te rog procedura? sau un avocat cu care sa iau legatura? multumesc anticipat

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristi2221):

Intreaba prin oras (rude, cunostinte, prieteni), uita-te pe tabloul avocatilor de la Judecatoria Reghin, cauta pe internet cu avocati Reghin sau pe lista Baroului Mures si o sa gasesti un avocat.

Răspuns utilizator avertizat