| MisterJaguar a întrebat:

Buna ziu TPU.Azi vreau eu cu un prieten si cu bunicasu sa mergem pe un camp sa exersez eu cu prietenul meu sa exersam sa conducem avem 15 ani.As vrea sa stiu daca campul se considera drum public.Din moment ce nu am voie sa conduc pe un drum public fara carnet de sofer.Intrebarea: Pot conduce pe camp? funda! happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Campul nu este drum public si poti conduce linistit, doar sa ai grija sa nu accidentezi pe cineva sau masina.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Campul si drumurile particulare sau forestiere nu sunt drumuri publice.

| iulianr a răspuns:

Poti conduce linistit.Eu mergeam cu tatal meu pe diverse drumuri forestiere, pe care nu treceau masini.

| deadlykiss a răspuns:

Ma intreb pentru ce exersati. Pana la 18 ani mai e cale lunga, oricum nu e drum public, deci de facut o puteti face, totusi... nu vad scopul.

| bogz a răspuns (pentru deadlykiss):

E fain si cred ca e o placere pentru ei.Si eu am avut boala sa conduc de pe la 14 ani.

| Mihnea12 a răspuns:

Nu e drum public happy