| Terrormonkey a întrebat:

acum 10 luni am ieșit cu mașina din parcare si am fost oprit de politie, la testul pentru alcoolemie mi-a iesit 0.50 in aerul expirat.Nu am primit nici o decizie cat o sa mai aștept?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuia sa fii cercetat penal, o alcoolemie de 0, 50 in aer inseamna o alcoolemie de 1 in sange si este infractiune. Poate politistul a uitat sa raporteze acest fapt.

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Cred ca ai fost prea beat si ai uitat ca ai dat mita la politist...De aceea numai primesti nimic :* O zi buna :*