| Klauss23 a întrebat:

Acum 2 zile am fost la medicul stomatologic. L-am intrebat cat e pretul pentru o lucrare la 2 dinti, mi-a zis ca o coroana e 800 de lei, eu aveam 2 dinti de facut si am acceptat. Lucrarea nu a fost terminata, mi-a slefuit doar dintii si dupa ce mi-a slefuit dintii mi-a zis si pretul total al lucrarii : 4099 de lei. Eu nu vreau sa ii dau banii astia pentru ca nu m-a informat, iar el imi spune ca o sa fiu dat in judecata. Am chitanta de la el si acel contract l-am semnat. Ce e de facut? Mersi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai semnat un contract in care pretul lucrarii este de 4.099 lei atunci atata va trebui sa platesti, dar numai pentru intreaga lucrare. Daca nu mai vrei sa-ti termine lucrarea nu esti obligat sa platesti integral, esti obligat sa platesti doar pentru ce ti-a facut pana acum.
Chiar daca te da in judecata nu va obtine pretul si pentru ce nu ti-a facut.

| Klauss23 explică (pentru Ioandelasal):

Nu mi-a terminat lucrarea iar in contract nu era scris suma totala de achitat. Era un contract in care sunt de acord cu folosirea anesteziei si alte interventii care pot interveni.