| karamelita30 a întrebat:

Buna ziua
acum aproape 2 luni am avut un pui de rotwailar care mi a murit de parwo.
dupa ce la m anmormantat am facut o dezinsectie si o dezinfectie an toata curtea si an casa.
acum vreau sa mi achizitionez alt puiut sa i fac primul vaccin de parvo si sa l tin la o ruda departe de aici unde a murit celalalt.
vroiam sa stiu an conditiile aste exista riscul de a se anbolnavii si puiutul asta? astept raspuns urgent
Va multumesc mult

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc animalele si admir iubitorii de animale si cel mai bun sfat pe care il pot da este sa te adresezi unui cabinet veterinar. Orice medic veterinar iti poate raspunde la acesta intrebare, chiar prin telefon si esti convinsa in felul asta ca este un raspuns avizat si micul tau pui va fi in siguranta.

| Tomitzza a răspuns:

Pai daca ii faci vaccinuri noului.venit nu cred sa existe astfel de riscuri.Foarte bine faci ca dezinfectezi. dar atentie:dezinfecteaza toate locurile unde ii placea sa stea(sa dai cu mai multa solutie), dar mai ales locul unde a murit!

sper sa iti fiu de folos.happy. Succes!