| LyonSoulz a întrebat:

Buna ziua!
am 17 ani si dau la academia de politie,am nevoie sa imi fac cazierul judiciar, pot sa mi-l fac

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, orice persoana fizica are dreptul sa obtina certificatul de cazier judiciar, vei motiva ca iti este necesar pentru admiterea la Academia de Politie.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 17 ani ai terminat deja liceul?
Poti sa ceri certificatul de cazier judiciar, de la serviciul de cazier judiciar de la domiciliu, locul de nastere sau resedinta (flotant).

| LyonSoulz explică (pentru Ioandelasal):

Sunt clasa a 12-a dau la academia de politie in sesiunea iulie-august anul acesta, termin liceul anul acesta, eu implinesc 18 pe 11 august, deci respect regulemantul, care spune ca trrebuie sa am 18 ani sau sa-i implinesc in anul admiterii, deci pot sa imi fac cazierul sa inteleg?

| LyonSoulz explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos!

| LyonSoulz explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca in regulament admitere 2015 este mentionat faptul ca pentru admitere este necesar doar cazierul judiciar al candidatului inseamna ca doar al meu nu si al parintilor mei nu este asa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LyonSoulz):

Asa este, trebuie doar actele specificate in regulamentul de admitere.

| Ioandelasal a răspuns (pentru LyonSoulz):

Sigur ca poti, orice persoana fizica are dreptul sa obtina certificatul de cazier judiciar, vei motiva ca iti este necesar pentru admiterea la Academia de Politie.