| TR_Remus_2001 a întrebat:

Bună ziua. Am fost ieri seară agresat de un prieten și m-a lovit cu pumnul in cap cu un obiect sau mana goala. Am fost la spital deoarece am capul spart, m-a cusut si astăzi am fost la medic legal si am primit 8-9 zile de spitalizare, am depus plângere la poliție. Ce este de făcut mai departe? Dau fundă ❤️

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu mai trebuie sa faci nimic. Politia trebuie sa prezinte dosarul Parchetului de pe langa judecatorie si procurorul sa dispuna inceperea urmaririi penale. Vei fi chemat si tu pentru a fi ascultat in legatura cu infractiunea, respectiv daca iti mentii plangerea penala, unele detalii ale faptei, ce pretentii ai de la infractor (daune materiale si morale), etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa te caute el si cere-i macar o mie de euro ca sa-ti retragi plangerea

| TR_Remus_2001 explică (pentru anonim_4396):

E puțin 1000e si sa scape fără plângere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TR_Remus_2001):

Depinde si de posibilitatile lui, daca are de unde, cere-i mai mult