| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă merg cu permisul suspendat?(pe lângă dosar penal) Mai am cam 2 săptămâni de așteptat, am lovit in spate o mașina și m-am ales cu o zgârietură, el la fel, nu am mers la poliție și mi-au suspendat permisul pentru 30 zile, problema este ca am nevoie neaparat de permis! Dau funda

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Risca-te si ajungi si pe la parnaie putin, in practica nu dar teoretic cei care fac ca tine ar merita.
Ai 19-20 ani conform avatarului tau iti trebuie atat de tare permisul, nu poti ajunge la munca fara masina sau unde?

| Violleta2022 a răspuns:

Problema este ca nu mai ai nevoie de permis, ca este suspendat si nu vrei sa risti sa i-l suspende pe 6 luni, daca te prind.
Nu-i nici o drama ca ramai fara masina, sunt autobuze, tramvaie, trenuri, taxiuri si chiar biciclete.
Daca erai om cinstit si faceai ce trebuie, nu ti se suspenda permisul.

| Drxx_Alexandru_1999 explică (pentru Violleta2022):

Om cinstit? Tu ai citit ce am scris sau ești pe lângă? Dacă eram om cinstit sa ce? Sa ajung la poliție in 24 ore? I-am zgâriat mașina, i-am dat asigurarea, ne-am înțeles, asta a fost problema, a 2-a zi m-am întâlnit cu un polițist și mi-a spus sa merg la secție, dacă nu știi care este problema nu mai comenta mult și prost

| Violleta2022 a răspuns (pentru Drxx_Alexandru_1999):

Evident ca nu a fost vorba doar de zagariat masina, ca pentru atata lucru nu luai suspendare 30 zile.
Problema este mai mare de atat, dar te inteleg ca nu vrei sa o pui aici, de rusine.
Nu-i nimic, inveti din greseli!

| Drxx_Alexandru_1999 explică (pentru Violleta2022):

Rușine de ce? Dacă fac un accident nu stau eu sa ma feresc, nu înțelegi ca nu m-am prezentat in 24 ore? Sau ești pe lângă cu asta? Oricum nu stau sa îți dau explicații, din câte văd la ce gândire ai, nu are rost...

| Panamax a răspuns:

Dosar penal.Amenda 1000 lei.Suspendare permis pe 90 de zile.

| funnymind a răspuns:

Ești fan PSD?

| prizonierulnegru a răspuns:

Daca mergi cu Permisul Suspentat ei amenda