| mihaitza06 a întrebat:

Buna ziua am o problema, de cateva luni incoace tot se opreste apa la mine in bloc, ba apa rece, ba apa calda, cei de la ApaNova vin si lucreaza intr-una, fac sapaturi si reparatii in fiecare luna, fara sa anunte dinainte ca se opreste apa. Astazi iar s-a oprit apa rece fara sa ne anunte cineva dinainte, pe langa faptul ca nu mai pot face nimic, nu pot sa ma spal, nu pot trage apa la wc etc. Masina de spalat era pornita iar in momentul in care s-a oprit apa rece s-a stricat. Acum este 1 dimineata si de o ora incoace excavatoarele si utilajele de mare tonaj sapa in asfalt chiar in fata blocului pe Sos. Pantelimon, nu poate dormi nimeni. Ce pot face in cazul acesta? Ii pot da in judecata pentru ca mi s-a stricat masina de spalat, ii pot reclama la politie la CEDO, oriunde pe cei de la ApaNova ca la 1 dimineata ei sapa cu excavatorul in asfalt? Orice sfat este bine-venit, multumesc!

2 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Si tel 112, nu ai incercat?

| mihaitza06 explică:

Revin sa mentionez ca am probe, martori si filmari cu ei cand sapa chiar in parcarea din spatele blocului deranjand pe toata lumea, inclusiv faptul ca masinile sunt parcate la cel mult 5 metri de utilaje, sa nu zic ca toate alarmele masinilor "piuie" intr-una, lucruri dovedite prin filmari, poze si zeci de martori, camere video de la banci etc.