| Chis_Gheorghe_1954 a întrebat:

Am o problema legata de sotia mea. Sotia mea este in pensie de invaliditate de Gr. 3 de 8 ani cu o pensie de 690 de ron. Peste 2 luni va avea varsta standard de pensionare (60 de ani si 4 luni) cu durata standard de cotizare de 30 de ani efectuata. Intrebarea mea este urmatoarea: Se poate estima cu aproximatie cuantumul pensiei pe care o va primi sotia mea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate estima, fara date privind salarizarea pe fiecare luna din timpul lucrat si fara pensia lunara.
In orice caz pensia va fi stabilita de CJPP din judetul tau si comunicata prin decizia de pensionare.

| frunzarescu a răspuns:

Ai nimerit gresit. Aici limita maxima de varsta este 14 ani :-)